کاربردهای متنوع با شیشه های هوشمند

راهکاری خاص با قابلیت های منحصر بفرد

بررسی کاربرد شیشه های هوشمند

امروزه شیشه ها در انواع مختلفی ساخته می شوند و هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. از انواع شیشه ها می توانیم به شیشه لمینت، شیشه ضد گلوله، شیشه دو جداره، شیشه هوشمند و… اشاره کنیم. در این بین، شیشه های هوشمند نسبت به بقیه از ساختار به روزتری برخوردار هستند. شیشه هوشمند با نام تجاری شیشه اسمارت، و یا اسمارت گلس نیز شناخته می شوند. برای بررسی کاربرد شیشه های هوشمندی که در شیشه هوشمند ایران عرضه می شود، با ما همراه باشید.

مزایای استفاده از شیشه هوشمند در ساختمان های اداری

یکی از مزایای شیشه هوشمند این است که اجازه ورود نور خورشید را به تمام فضاهای شرکت میدهد و حتی در حالت مات هم مانع عبور نور و تاریک شدن فضا نمی شود. این امر به کارمندان امکان بهره مندی از نور مفید خورشید را مهیا می کند که روحیه بهتری در انجام کارها داشته باشند. همچنین، بجای استفاده از دیوارهای گچی ضخیم، پارتیشن های فریم لس هوشمند میتواند فضای مفید مورد استفاده در یک شرکت را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.
از دیگر کاربرد شیشه های هوشمند در ادارات عدم نیاز به کرکره های برقی یا استیکر مات کننده جهت ایجاد حریم خصوصی است. فیلم هوشمند براحتی روی پارتیشن های شیشه ای نصب شده و حریم خصوصی را تنها با یک کلیک ایجاد میکند. از دیگر مزایای استفاده از شیشه/فیلم هوشمند در مکان های اداری، امکان استفاده از قابلیت پخش تصویر بصورت بک پروجکشن روی این شیشه هاست. این قابلیت منحصربفرد باعث میشود بجای استفاده از پرده پروجکشن یا تلویزیون های بزرگ در اتاق های کنفرانس، شیشه های اتاق مدیریت یا اتاق کنفرانس تبدیل به یک صفحه نمایشگر بسیار بزرگ لمسی (در صورت نصب تاچ فریم) شود. که می توان با آن ها اتاق ها را پارتیشن بندی کرد تا از فضاهای کوچک به بهترین شکل استفاده شود.

امکان ایجاد حریم خصوصی آنی در سایلنت روم

با دفتر اداری هوشمند، محیطی امن و نوین فراهم آورید

محصولی جذاب برای رستوران ها، طلافروشی و ساعت فروشی ها

خانه هوشمند، زندگی نوین

مراکز درمانی هوشمند، ارائه دهنده خدمات نوین و پزشکی

استفاده از شیشه هوشمند در هتل هوشمند

چرا باید از شیشه هوشمند در ساختمان های مسکونی استفاده کنیم؟

با به کاربردن شیشه هوشمند در پنجره ها می توان میزان گرما و نوری که وارد خانه می شود را کنترل کرد و این باعث می شود که نیازی به پرده نداشته باشید. همچنین این موضوع سبب می شود که فضای خانه در روزهای گرم، خنک بماند که این به صرفه جویی در مصرف برق کمک می کند. با فراگیر شدن استفاده از راهکارهای هوشمند سازی خانه، مالکین علاقه زیادی به یکپارچه سازی کنترل بخش های مختلف ساختمان دارند. از این رو از دیگر کاربردهای شیشه های هوشمند میتوان به قابلیت اتصال به خانه هوشمند جهت کنترل نور و حریم خصوصی پنجره های ساختمان اشاره کرد.
امروزه، در ساختمان های مدرن، شیشه یکی از متریال های مورد استفاده در طراحی بخش های مختلف ساختمان، بخصوص حمام، سرویس بهداشتی، استخر و سالن بدنسازی شده است. با توجه به ماهیت شفاف شیشه، راهکاری جهت ایجاد حریم خصوصی مورد نیاز است، که شیشه هوشمند بخوبی توانسته اند این نیاز طراحان محترم را برآورده کند.

کاربرد شیشه های هوشمند

کاربرد شیشه های هوشمند در صنعت خودروسازی

در دنیای مدرن امروزی، رفته رفته شیشه های هوشمند نقش پررنگتری در طراحی خودرو خواهند داشت. در ادامه کاربرد شیشه های هوشمند در خودروها به شما معرفی می کنیم.
• افزایش ایمنی
از آنجایی که شیشه های هوشمند مانع ورود نور و تابش خیره کننده آفتاب می شوند، به رانندگان کمک می کند که در رانندگی تمرکز بیشتری داشته باشند.
• کاهش مصرف سوخت
بجز شیشه جلو و عقب ماشین، سقف بسیاری از ماشین ها بصورت شیشه ای شده است که در روزهای گرم به دلیل ورود نور خورشید به داخل خودرو، فضای آن گرم می شود و به همین خاطر نیاز دارید که کولر روشن کرده و سوخت بیشتری مصرف کنید. اما با استفاده از شیشه های هوشمند گرمای کمتری وارد خودرو می شود و نیاز کمتری به روشن کردن کولر پیدا می کنید. در نتیجه این موضوع باعث می شود که در مصرف سوخت صرفه جویی کنید.

 • industry_life_1
  بک پروجکشن

  قابلیت پخش تصویر با کیفیت HD با استفاده از پروژکتور

 • industry_life_2
  صرفه جویی در انرژی

  تا ۳۰ درصد کاهش در
  قبض برق و گاز

 • industry_life_3
  خانه هوشمند

  قابلیت اتصال به انواع برندهای خانه هوشمند

 • industry_life_4
  شفافیت بالا

  عبور نور موازی ۸۵ درصد با استفاده از مواد اولیه ساخت ژاپن

 • industry_life_5
  حریم خصوصی آنی

  ایجاد حریم خصوصی
  در کسری از ثانیه

 • industry_life_01
  افزایش فضای مفید

  با استفاده از فیلم هوشمند، نیازی به دیوار و یا پارتیشن ها سنتی نیست

 • industry_life_6
  فناوری نوین

  شیشه های هوشمند مات شونده محصولی نوین در صنعت ساختمان

 • industry_life_7
  طول عمر بالا

  بیش از ۸۰ هزار ساعت عملکرد در حالت روشن فیلم هوشمند

 • industry_life_8
  نصب آسان

  عدم نیاز به نصب ریل یا زیرساختهای خاص مانند نصب پرده های سنتی

 • industry_life_9
  کم مصرف

  مصرف انرژی فیلم هوشمند کمتر از ۵ وات بر هر متر مربع

کاربرد شیشه های هوشمند در مدارس

کاربرد شیشه های هوشمند در مدارس بسیار زیاد است و این شیشه ها می توانند کیفیت سطح آموزشی را افزایش دهند.
• استفاده به عنوان وایت برد
از شیشه هوشمند می توان به عنوان وایت برد و صفحه ای برای ویدئو پروژکتور استفاده کرد.
• ایجاد فضای امن
شیشه های هوشمند نسبت به شیشه های معمولی مقاومت بیشتری در برابر ضربه دارند. همین امر باعث می شود که امنیت دانش آموزان به خصوص دانش آموزانی که سنین کمتری دارند در مدرسه حفظ شود. به دلیل کاربرد شیشه های هوشمند و مزیت های فراوانی که دارند، یک ابزار عالی برای مدارس هستند.

دلایلی برای استفاده شیشه هوشمند در فروشگاه ها

اولین دلیلی که می تواند شما را برای استفاده از شیشه های هوشمند برای فروشگاه تان ترغیب کند، این است که این شیشه باعث می شود فروشگاه شما فضای کاملا شیک و مدرنی داشته باشد. در روزهای گرم به دلیل تابش نور خورشید ممکن است که اجناس شما در فروشگاه در معرض آسیب قرار بگیرند. از آنجایی که شیشه هوشمند قابلیت تغییر حالت از شفاف به مات دارد، می تواند از این آسیب ها جلوگیری کند.

استفاده از شیشه هوشمند در بیمارستان ها

یکی از کاربرد شیشه های هوشمند این است که امکان پارتیشن بندی اتاق بیماران را فراهم می کنند و این باعث می شود حریم خصوصی بیماران حفظ شود. این شیشه ها به راحتی استریل می شوند که این موضوع به سلامت بیماران، همراهان آن ها و کارکنان بیمارستان ها کمک می کند.

کاربرد شیشه های هوشمند

موارد استفاده از شیشه هوشمند برای هتل ها

شیشه های هوشمند به راحتی تمیز و پاک می شوند و با استفاده از آن ها دیگر نیازی به نصب و شستشوی پرده ها ندارید. به همین خاطر انتخاب شیشه هوشمند برای هتل ها می تواند یک انتخاب کاملا اقتصادی باشد و موجب صرفه جویی در هزینه ها شود. امروزه در بسیاری از هتل ها، از شیشه هوشمند در طراحی حمام و سرویس بهداشتی استفاده می شود.

فواید ساخت سایلنت روم با شیشه هوشمند

یکی از کاربرد شیشه های هوشمند این است که به عنوان یک عایق صدا عمل می کنند. این شیشه مانع ورود صداهای خارجی به داخل می شود و به همین خاطر افراد در سایلنت روم ها می توانند با آرامش و بدون سر و صدا استراحت کنند.
کلام آخر
با توجه به گستره کاربرد شیشه های هوشمند و مزایای منحصر به فرد آن، خرید این شیشه ها می تواند یک انتخاب عالی باشد. ما در شیشه هوشمند ایران باکیفیت ترین شیشه ها را با منصفانه ترین قیمت عرضه می کنیم تا تجربه یک خرید لذت بخش را به شما عزیزان هدیه بدهیم. برای استعلام قیمت و خرید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

شیشه‌ هوشمند (Smart Glass) یا شیشه مات شونده (Switchable Privacy Glass) به نسل جدیدی از شیشه ها اطلاق می‌شود که با برقراری جریان برق، مات و شفاف می‌شوند. از این قابلیت منحصر بفرد میتوان در اتاق های کنفرانس، مدیریت، سالن های ورزشی، استخرها، سرویس های بهداشتی، بانک ها و بیمارستان ها به خوبی استفاده کرد.

با استفاده از شیشه‌های هوشمند می‌توان از عبور اشعه مضر فرابنفش خورشید (جذب بیش از ۹۹% اشعه UV) و همچنین اشعهIR بیش از ۶۰ درصد جلوگیری کرد. تمامی این امکانات در کنار مصرف برق بسیار پایین (۵ وات بر متر مربع) این شیشه ها، استفاده از این محصول را در خانه‌‌های هوشمند، سالن‌های کنفرانس، پارتیشن‌ها، استخرها‌ و نماهای تجاری را توجیه پذیر ساخته است.

شیشه‌ هوشمند (Smart Glass) یا شیشه مات شونده (Switchable Privacy Glass) به نسل جدیدی از شیشه ها اطلاق می‌شود که با برقراری جریان برق، مات و شفاف می‌شوند. از این قابلیت منحصر بفرد میتوان در اتاق های کنفرانس، مدیریت، سالن های ورزشی، استخرها، سرویس های بهداشتی، بانک ها و بیمارستان ها به خوبی استفاده کرد.

تماس با ما

برآورد دقیق پروژه شما در کوتاهترین زمان ممکن

چگونه شیشه هوشمند را تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن شیشه هوشمند از آب و دستمال مرطوب استفاده کنید. توجه داشته باشید که در زمان تمیز کردن، شیشه باید خاموش باشد.

عمر شیشه های هوشمند چند سال است؟

طول عمر مفید این نوع شیشه در صورت استفاده صحیح، معمولا بین ۱۰ تا ۱۵ سال است.

چقدر طول می کشد تا شیشه های هوشمند از مات به شفاف و برعکس تغییر حالت دهند؟

در کمتر از یک ثانیه تغییر حالت می دهند.

آیا می توانیم شیشه های هوشمند را به صورت رنگی سفارش دهیم؟

بله. در صورت استفاده از لایه های واسط رنگی، و یا شیشه رنگی می توانید شیشه لمینیت هوشمند را در رنگ های مختلف سفارش دهید.

چند روز طول می کشد تا سفارش ها را تحویل دهید؟

این زمان به عواملی همچون نوع و ابعاد شیشه بستگی دارد. به صورت کلی بین ۷ تا ۴۰ روز کاری سفارش ها را تحویل می دهیم.

 

قیمت شیشه هوشمند چقدر است؟

قیمت شیشه هوشمند بسته به نوع شیشه متفاوت است. می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و از قیمت و کاربرد شیشه های هوشمند مطلع شوید.

سوالات متداول

برخی از سوالات مشتریان را در اینجا پاسخ داده ایم